RS/AK
A.net/AK
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Wasilla High School Track & Field and Cross Country - Wasilla, Alaska
you RUN the place
701 Bogard Rd, Wasilla, Alaska, 99654, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Quincy Fuller
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
2
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2014 / 2015 - (1 articles)
2015 / 2016 - (1 articles)
All News
Search
2014 Results - Alaska ASAA Cross Country State Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Oct 4th 2014, 10:56pm
Comments
Alaska ASAA Cross Country State Championships
- Oct 4, 2014
Bartlett High School Trails, Anchorage, AK, US, 99504
Timing/Results by:
Skinny Raven Sports Inc. - Anchorage - AK - T
« Filter Results by Team: »
Akiachak
Anchorage Christian
Barrow
Bartlett
Ben Eielson
Bethel
Chevak
Chugiak
Colony
Cordova
Craig
Delta Junction
Dillingham
Dimond
Eagle River
East Anchorage
Effie Kokrine
Fort Yukon
Galena
Glennallen
Grace Christian
Gustavus
Haines
Homer
Hoonah
Hooper Bay
Houston
Hutchison
Juneau Douglas
Kake
Kenai Central
Ketchikan
Kodiak
Kotzebue
Lathrop
Mekoryuk
Monroe Catholic
Mountain Village
Mt Edgecumbe
Nelson Island
New Stuyahok
Nikolaevsk
Nome-Beltz
Noorvik
North Pole
Nunamiut
Palmer
Petersburg
Port Lions
Sand Point
Service
Seward
Shaktoolik
Sitka HS
Soldotna
South Anchorage
South Bristol Bay
South Koligenak
South Scammon Bay
South St. Mary's
Su Valley
Thorne Bay
Thunder Mountain
Tok
Unalakleet
Unalaska
Wasilla
West Anchorage
West Valley
Wrangell
Men:
5k 1A-2A-3A
|
5k 4A
Women:
5k 1A-2A-3A
|
5k 4A
Mens 5k 1A-2A-3A
Back to top
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
841
Korta, Kaleb
Galena
16:35
5:21
1
2
597
Young, Zach
Grace Christian
16:48
5:25
2
3
585
Kratz, Hunter
Seward
17:03
5:30
3
4
531
Enlow, Ross
Unalaska
17:06
5:31
4
5
586
Marshall, Michael
Seward
17:14
5:33
5
6
537
King, Miles
South Bristol Ba
17:19
5:35
6
7
517
Brant, Jared
Homer
17:20
5:35
7
8
831
Gerald, Bryce
Wrangell
17:23
5:36
8
9
577
Sondergaard, Jordan
Glennallen
17:25
5:37
9
10
614
Hamberger, Zach
Cordova
17:27
5:37
10
11
550
Hernandez, Pavel
Barrow
17:30
5:38
11
12
615
Baciocco, Colin
Sitka HS
17:32
5:39
12
13
613
Spencer, Andrew
Houston
17:34
5:39
13
14
592
Fritzel, Trent
Grace Christian
17:37
5:41
14
15
593
VanderWeide, Daniel
Grace Christian
17:45
5:43
15
16
842
Moos, Jacob
Galena
17:49
5:44
16
17
600
Beachy, Jordan
Homer
17:50
5:45
17
18
616
Borcy, William
Sitka HS
17:50
5:45
18
19
617
Zellhuber, Jordan
Sitka HS
17:53
5:46
19
20
608
Bennett, Blake
Anchorage Christ
17:55
5:46
20
21
587
Brewi, Seth
Seward
17:58
5:47
21
22
834
Hoblet, Kendrick
Mt Edgecumbe
17:59
5:48
22
23
844
Apfelbeck, Joe
Galena
18:03
5:49
23
24
543
Hoogendorn, Wilson
Nome-Beltz
18:04
5:49
24
25
598
Sorensen, Graysen
Grace Christian
18:08
5:51
25
26
589
Berry, Paxson
Seward
18:13
5:52
26
27
601
Davis, Jacob
Homer
18:14
5:52
27
28
591
Gilespie, Dylan
Seward
18:18
5:54
28
29
838
Sundberg, Keegan
Haines
18:19
5:54
29
30
843
Ambrose, Trenton
Galena
18:22
5:55
30
31
578
Trail, Greg
Nikolaevsk
18:23
5:55
31
32
602
Beachy, Brandon
Homer
18:24
5:56
32
33
594
Snow, Nick
Grace Christian
18:24
5:56
33
34
588
Zweifel, Thomas
Seward
18:26
5:56
34
35
595
Isaacson, Ethan
Grace Christian
18:26
5:56
35
36
607
Miller, Josh
Anchorage Christ
18:29
5:57
36
37
590
Moore, Brandon
Seward
18:31
5:58
37
38
610
Storrza, Timothy
Anchorage Christ
18:33
5:59
38
39
534
Tereda, Cade
Unalaska
18:36
6:00
39
40
606
Todd, Michael
Anchorage Christ
18:38
6:00
40
41
833
Moore, Sterling
Kake
18:39
6:00
41
42
533
Willis, Michael
Unalaska
18:40
6:01
42
43
855
Helken, Josiah
Delta Junction
18:40
6:01
43
44
552
Wilson, Jayden
Unalakleet
18:43
6:02
44
45
609
Sobek, Ben
Anchorage Christ
18:43
6:02
45
46
603
Rios, Jaime
Homer
18:45
6:02
46
47
618
Schoening, Trevor
Sitka HS
18:45
6:03
47
48
835
Thomas, Clint
Thorne Bay
18:47
6:03
48
49
557
Kakinya, Hugo
Nunamiut
18:49
6:04
49
50
856
Andre, Jonathon St
Ben Eielson
18:50
6:04
50
51
604
Waclawski, Denver
Homer
18:50
6:04
51
52
556
Eakin, Zeke
Kotzebue
18:52
6:05
52
53
551
Goodwin, Kevin
Barrow
18:59
6:07
53
54
623
Zarlengo, Ben
Petersburg
18:59
6:07
54
54
555
Eakin, Gary
Kotzebue
18:59
6:07
54
56
567
Rivers, Kobe
South Scammon Ba
19:00
6:07
56
57
532
Remolino, Michael
Unalaska
19:02
6:08
57
58
544
Hoogendorn, Oliver
Nome-Beltz
19:03
6:08
58
59
622
Hagerman, Tucker
Petersburg
19:06
6:09
59
60
554
Baldwin, Harry
Kotzebue
19:06
6:09
60
61
822
Lenhard, Nathaniel
Petersburg
19:07
6:10
61
62
564
Hardiman-Agi, Shain
Chevak
19:08
6:10
62
63
553
Thomas, Trevor
Barrow
19:08
6:10
63
64
836
Thomas, Austin
Thorne Bay
19:08
6:10
64
65
837
Budke, Manny
Hoonah
19:10
6:10
65
66
545
Moore, Harrison
Nome-Beltz
19:11
6:11
66
67
565
Chakuchin, John
Nelson Island
19:12
6:11
67
68
839
Sharman, Rowan
Gustavus
19:13
6:11
68
69
570
Tunutmoak, James
South Scammon Ba
19:15
6:12
69
70
541
Dull, Cole
South Koligenak
19:15
6:12
70
71
540
Smith, Noah
South Bristol Ba
19:16
6:12
71
72
848
Walter, Andrew
Monroe Catholic
19:18
6:13
72
73
857
Maier, Kasper
Hutchison
19:19
6:13
73
74
849
Bloom, Sam
Monroe Catholic
19:21
6:14
74
75
566
Beans, Isiah
South St. Mary's
19:25
6:15
75
76
548
Yi, Jamie
Nome-Beltz
19:29
6:17
76
77
605
Carroll, Elan
Homer
19:30
6:17
77
78
860
Balaguer, Christian
Ben Eielson
19:32
6:18
78
79
824
Melendrez, Gabe
Craig
19:32
6:18
79
80
560
Bukowski, Thomas
Chevak
19:35
6:19
80
81
611
Quinn, Shaun
Anchorage Christ
19:40
6:20
81
82
546
Jorginson, James
Nome-Beltz
19:40
6:20
82
83
850
Grahek, Garrett
Monroe Catholic
19:40
6:20
83
84
596
Brown, Wyatt
Grace Christian
19:45
6:22
84
85
619
Suarez, Caleb
Sitka HS
19:46
6:22
85
86
859
Matherly, Jack
Hutchison
19:49
6:23
86
87
538
Konukpeok, Casey
New Stuyahok
19:50
6:23
87
88
542
Mack, Colten
Sand Point
19:56
6:25
88
89
612
Coverdell, Luke
Anchorage Christ
19:56
6:25
89
90
846
McElwee, Isaac
Galena
20:00
6:27
90
91
624
Holmberg, Daniel
Petersburg
20:01
6:27
91
92
547
Erikson, Leif
Nome-Beltz
20:01
6:27
92
93
580
Dorsey, Sean
Glennallen
20:04
6:28
93
94
621
Buxton, Connor
Sitka HS
20:05
6:28
94
95
845
McNeilly, Zelek
Galena
20:05
6:28
95
96
536
Andersen, Liam
Unalaska
20:16
6:32
96
97
558
Friday, Joseph
Chevak
20:17
6:32
97
98
581
Fefelov, Jonah
Nikolaevsk
20:17
6:32
98
99
579
Goodman, Dustin
Su Valley
20:18
6:33
99
100
821
Hagerman, Kyle
Petersburg
20:23
6:34
100
101
858
Warren, Thomas
Delta Junction
20:23
6:34
101
102
568
Pastinak, Dray
Akiachak
20:27
6:35
102
103
620
Carter, Benjamin
Sitka HS
20:33
6:37
103
104
535
Nguyen, Andy
Unalaska
20:36
6:38
104
105
827
Packer, Seth
Craig
20:41
6:40
105
106
562
Ulroan, Jaden
Chevak
20:43
6:40
106
107
571
Charlie, Bradley
South Scammon Ba
20:48
6:42
107
108
825
Marker, Andrew
Craig
20:48
6:42
108
109
572
Kokrine, David
Effie Kokrine
20:51
6:43
109
110
854
Metz, Troy
Monroe Catholic
21:06
6:48
110
111
569
Nose, Terrence
Akiachak
21:07
6:48
111
112
563
Tulim, Iverson
Chevak
21:09
6:49
112
113
826
Patten, Wyatt
Craig
21:13
6:50
113
114
549
Horner, James
Nome-Beltz
21:13
6:50
114
115
582
Salinas, Kody
Tok
21:19
6:52
115
116
573
Shank, Chance
Effie Kokrine
21:27
6:55
116
117
828
Burnham, Timber
Craig
21:29
6:55
117
118
852
Ringstad, Walker
Monroe Catholic
21:30
6:55
118
119
823
Medalan, Stuart
Petersburg
21:39
6:58
119
120
853
Davis, DeVonne
Monroe Catholic
21:54
7:03
120
121
559
Matchian, Mickey
Chevak
22:00
7:05
121
122
829
Reeves, Mitchell
Craig
22:16
7:10
122
123
583
Peter, Justice
Fort Yukon
22:22
7:12
123
124
847
Lonewolf, Lynn-Victor
Galena
22:23
7:13
124
125
830
Ballard, Maverick
Craig
22:28
7:14
125
126
561
Jones, Caleb
Chevak
22:38
7:17
126
127
574
Salpino, Ron
Effie Kokrine
22:39
7:18
127
128
575
Newcomer, Dakota
Effie Kokrine
24:44
7:58
128
129
576
Alexander, Israel
Effie Kokrine
25:37
8:15
129
Mens 5k 4A
Back to top
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
741
Thomet, Levi
Kodiak
15:10
4:53
1
2
755
Theisen, Jonah
Kenai Central
15:43
5:04
2
3
793
Jordan, Ty
Chugiak
16:00
5:09
3
4
745
Fried, Levi
Kodiak
16:09
5:12
4
5
765
Walker, Finn
West Anchorage
16:13
5:14
5
6
756
Theisen, Jordan
Kenai Central
16:19
5:15
6
7
742
Osowski, Keith
Kodiak
16:23
5:17
7
8
807
Donaldson, Max
West Valley
16:28
5:18
8
9
794
Lokanin, Chandler
Dimond
16:29
5:19
9
10
779
Szeda-Mittel, Gillean
Service
16:29
5:19
10
11
772
Mitton, Spencer
South Anchorage
16:32
5:20
11
12
766
Jager, Luke
West Anchorage
16:39
5:22
12
13
773
Wolfe, Hamish
South Anchorage
16:43
5:23
13
14
812
Bue, Joe
West Valley
16:45
5:24
14
15
780
Schumacher, Gus
Service
16:45
5:24
15
16
767
Birnbaum, Foster
West Anchorage
16:46
5:24
16
17
787
Smith, Alec
Eagle River
16:46
5:24
17
18
809
Herron, Spencer
West Valley
16:50
5:25
18
19
757
Cooper, Travis
Kenai Central
16:50
5:25
19
20
786
Walsh, Jacob
Eagle River
16:51
5:26
20
21
743
Parnell, Michael
Kodiak
16:52
5:26
21
22
744
Hannah, Jack
Kodiak
16:54
5:27
22
23
820
Sayre, Tristan
West Valley
16:54
5:27
23
24
795
Ozturgut, Zephan
East Anchorage
16:56
5:27
24
25
796
Moser, Riley
Juneau Douglas
16:58
5:28
25
26
752
Loyer, Sam
Wasilla
17:00
5:29
26
27
768
Burgess, Cannen
West Anchorage
17:01
5:29
27
28
810
Donaldson, Ti
West Valley
17:02
5:29
28
29
774
Wonders, Hunter
South Anchorage
17:04
5:30
29
29
776
Chamberlain, Lyle
South Anchorage
17:04
5:30
29
31
815
Mowry, Logan
Lathrop
17:04
5:30
31
32
762
Swedberg, Aaron
Soldotna
17:07
5:31
32
33
769
Britt, Brian
West Anchorage
17:07
5:31
33
34
764
Peterson-Tho, Dakota
Colony
17:08
5:31
34
35
802
Blankenship, Sylvan
Ketchikan
17:09
5:32
35
36
798
Arthur, Alize
Juneau Douglas
17:09
5:32
36
37
746
McKinney, Richie
Kodiak
17:12
5:33
37
38
749
Gentz, Justin
Wasilla
17:13
5:33
38
39
748
Fuller, Quincy
Wasilla
17:13
5:33
39
40
770
Lynch, Brycen
West Anchorage
17:14
5:33
40
41
799
Holst, Brian
Juneau Douglas
17:15
5:33
41
42
747
Rubina, Anthony
Kodiak
17:15
5:34
42
43
813
Underwood, Vance
Lathrop
17:17
5:34
43
44
778
Meiwes, Luke
South Anchorage
17:18
5:34
44
45
782
Howard, Riley
Service
17:18
5:35
45
46
781
Thompson, Hunter
Service
17:19
5:35
46
47
750
Pulver, Colton
Wasilla
17:21
5:35
47
48
775
Balcao, Will
South Anchorage
17:22
5:36
48
49
800
Box, Corey
Juneau Douglas
17:23
5:36
49
50
804
Lohrey, Michael
Thunder Mountain
17:24
5:36
50
51
797
Goebel, Ethan
Juneau Douglas
17:28
5:38
51
52
754
Greathouse, Karl
Wasilla
17:29
5:38
52
53
817
Beehler, Alex
Lathrop
17:31
5:39
53
54
816
Tsigonis, Noah
Lathrop
17:32
5:39
54
55
811
Koenig, Benjamin
West Valley
17:35
5:40
55
56
803
Llanos, Christopher
Ketchikan
17:37
5:40
56
57
777
Steele, Derek
South Anchorage
17:37
5:41
57
58
751
Reed, Lane
Wasilla
17:37
5:41
58
59
814
Porter, Enoch
Lathrop
17:39
5:41
59
60
783
Carpenter, Justin
Service
17:42
5:42
60
61
763
Knopp, Tracen
Colony
17:44
5:43
61
62
788
Mouracade, Luke
Eagle River
17:45
5:43
62
63
789
Crow, Keegan
Eagle River
17:47
5:44
63
64
771
Monterrosa, Joaquin
West Anchorage
17:51
5:45
64
65
818
Trosper, Parker
Lathrop
17:56
5:47
65
66
784
Nakada, Fintan
Service
17:59
5:48
66
67
753
Bell, Isaak
Wasilla
18:02
5:49
67
68
785
Milani, Bailey
Service
18:15
5:53
68
69
518
Elliott, Johnny
Juneau Douglas
18:22
5:55
69
70
805
Svenson, Leif
Ketchikan
18:25
5:56
70
71
759
Danielson, Karl
Kenai Central
18:25
5:56
71
72
806
Rodanhisler, Trent
Ketchikan
18:29
5:57
72
73
808
Koenig, Jonathan
West Valley
18:30
5:57
73
74
791
Denney, Randol
Eagle River
18:31
5:58
74
75
760
Butler, James
Kenai Central
18:34
5:59
75
76
790
Altenburg, Michael
Eagle River
18:45
6:02
76
77
792
Fabacher, Christian
Eagle River
18:45
6:02
77
78
758
Ashley, Ian
Kenai Central
18:52
6:05
78
79
801
White, John
Juneau Douglas
19:24
6:15
79
80
761
Landry, Tristan
Kenai Central
19:25
6:15
80
81
819
Trosper, Morgan
Lathrop
20:43
6:40
81
Womens 5k 1A-2A-3A
Back to top
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
446
Gerlach, Briahna
Glennallen
18:50
6:04
1
2
451
Pitzman, Megan
Homer
18:58
6:07
2
3
499
Nyquest, Taylee
Thorne Bay
19:09
6:10
3
4
452
Mitchell, Molly
Homer
19:14
6:12
4
5
458
Lindquist, Ruby
Seward
19:42
6:21
5
6
459
Wedin, Brook
Seward
19:42
6:21
6
7
479
Hamberger, Sara
Cordova
19:49
6:23
7
8
465
Applegate, Cheyenne
Grace Christian
20:14
6:31
8
9
454
Waclawski, Aurora
Homer
20:34
6:38
9
10
414
Wolgemuth, Alaina
Barrow
20:34
6:38
10
11
453
Mosley, Alex
Homer
20:37
6:39
11
12
473
Ealum, Tanner
Anchorage Christ
20:43
6:40
12
13
472
O'Hara, Tessa
Anchorage Christ
20:43
6:41
13
14
474
Balsan, Elizabeth
Anchorage Christ
20:57
6:45
14
15
456
Lauren, Evarts
Homer
21:01
6:46
15
16
460
Pfeiffenberg, Alice
Seward
21:02
6:47
16
17
467
Wayner, Harmony
Grace Christian
21:05
6:47
17
18
494
Jenson, Amy
Wrangell
21:06
6:48
18
19
455
Pitch, Aziza Shemet
Homer
21:07
6:48
19
20
493
Hutten, Reyn
Wrangell
21:08
6:48
20
21
480
Zaczkowski, Jo
Mt Edgecumbe
21:21
6:53
21
22
415
Nicely, Melissa
Barrow
21:26
6:54
22
23
502
Moore, Grace
Hutchison
21:31
6:56
23
24
447
Jacobsen, Gloria
Glennallen
21:33
6:57
24
25
481
Pingayak, Shandel
Mt Edgecumbe
21:42
6:59
25
26
441
Bietsch, Ellie
Su Valley
21:45
7:00
26
27
461
Guernsey, Ashley
Seward
21:48
7:01
27
28
466
Hatter, Amy
Grace Christian
21:56
7:04
28
29
457
Knott, Haley
Homer
21:57
7:04
29
30
513
Joslin, Victoria
Delta Junction
21:57
7:04
30
31
487
Murph, Julia
Petersburg
22:02
7:06
31
32
500
McArthur, Whitney
Sitka HS
22:04
7:07
32
33
462
Moore, EmmaLee
Seward
22:06
7:07
33
34
514
Brown, Sarah
Galena
22:09
7:08
34
35
436
Jayne, Hanna
Mekoryuk
22:16
7:10
35
36
483
Woods-Orriso, Brittany
Mt Edgecumbe
22:22
7:12
36
37
469
Wood, Katrina
Grace Christian
22:28
7:14
37
38
428
O'Brien, Haley
Bethel
22:31
7:15
38
39
435
Chayalkun, Margaret
Chevak
22:34
7:16
39
40
489
Eddy, Kayleigh
Petersburg
22:34
7:16
40
41
407
Gardner, Chloe
Sand Point
22:36
7:17
41
42
488
Pfundt, Hannah
Petersburg
22:41
7:18
42
43
442
Hartley, Bernadette
Su Valley
22:42
7:19
43
44
491
Newman, Makayla
Petersburg
22:43
7:19
44
45
495
Cooper, Kimberly
Wrangell
22:44
7:20
45
46
482
Luckhurst, Ashlyn
Mt Edgecumbe
22:47
7:20
46
47
421
Buffas, Christine
Nome-Beltz
22:48
7:21
47
48
437
Naneng, Grace
Hooper Bay
22:50
7:21
48
49
463
Braun, Josephine
Seward
22:53
7:22
49
50
429
McWilliams, Kate
Bethel
22:54
7:22
50
51
464
Anderson, Iris
Seward
22:56
7:23
51
52
501
Barlow, Alecia
Craig
22:58
7:24
52
53
468
Jarvis, Allie
Grace Christian
23:03
7:25
53
54
504
Spencer, Haley
Hutchison
23:08
7:27
54
55
515
Timoshenko, Tavifa
Delta Junction
23:08
7:27
55
56
490
Parker, Madisyn
Petersburg
23:17
7:30
56
57
508
Hernandez, Brianna
Ben Eielson
23:17
7:30
57
58
423
Okleasik, Ivory
Nome-Beltz
23:17
7:30
58
59
425
Fiskeaux, Mary
Nome-Beltz
23:19
7:31
59
60
503
Farrell, Cora
Hutchison
23:26
7:33
60
61
486
Ekada, Laura
Mt Edgecumbe
23:31
7:34
61
62
401
Escalante, Christian
Unalaska
23:32
7:35
62
63
408
Berkoski, Hannah
Dillingham
23:33
7:35
63
64
476
Land, Becca
Anchorage Christ
23:35
7:36
64
65
416
Mongoyak-Bro, Chloe
Barrow
23:36
7:36
65
66
484
Jemewouk, Jasmine
Mt Edgecumbe
23:37
7:36
66
67
443
Gilliam, Kestrel
Su Valley
23:37
7:37
67
68
430
Wade, Amber
Bethel
23:39
7:37
68
69
492
Pfundt, Erin
Petersburg
23:39
7:37
69
70
516
Wigley, Mariah
Galena
23:41
7:38
70
71
471
Durazo, Alex
Grace Christian
23:41
7:38
71
72
475
Mitchell, Courtney
Anchorage Christ
23:46
7:39
72
73
470
Jarvis, Anna
Grace Christian
23:52
7:41
73
74
424
Trowbridge, Bianca
Nome-Beltz
23:55
7:42
74
75
412
Emily, McArthur
Dillingham
23:58
7:43
75
76
439
rivers, Esther
South Scammon Ba
24:03
7:45
76
77
422
Sieh, Calia
Kotzebue
24:03
7:45
77
78
505
Flynn, Carmella
Hutchison
24:16
7:49
78
79
448
Hickman, Megan
Nikolaevsk
24:18
7:50
79
80
427
Hailstone, Iri
Noorvik
24:19
7:50
80
81
438
Ulak, Alana
South St. Mary's
24:19
7:50
81
82
449
Nicoll, Cecily
Effie Kokrine
24:28
7:53
82
83
509
McCahon, Shelby
Ben Eielson
24:39
7:57
83
84
409
Andrews, Kara
New Stuyahok
24:40
7:57
84
85
426
Peniptchuk, Anikan
Shaktoolik
24:41
7:57
85
86
402
Napper, Amelia
Unalaska
24:44
7:58
86
87
403
Kochuten, Alanna
Unalaska
24:47
7:59
87
88
432
Swope, Sophie
Bethel
24:50
8:00
88
89
485
Amaktoolik, Julie
Mt Edgecumbe
24:57
8:02
89
90
433
Bukowski, Dorothy
Bethel
25:27
8:12
90
91
431
Boney, Brittney
Bethel
25:32
8:13
91
92
410
Coolidge, Lena
Dillingham
25:34
8:14
92
93
413
Pangilinan, Dantezza
Sand Point
25:35
8:15
93
94
496
Meissner, Darian
Wrangell
25:38
8:15
94
95
411
Hansen, Anna
South Bristol Ba
25:59
8:22
95
96
498
Churchill, Kaylauna
Wrangell
26:02
8:23
96
97
404
Holman, Taylor
Unalaska
26:17
8:28
97
98
510
Baumann, Elizabeth
Ben Eielson
26:17
8:28
98
99
444
Harrell, Celeste
Su Valley
26:17
8:28
99
100
506
Flynn, Jacy
Hutchison
26:19
8:29
100
101
418
Masterson, Rebecca
Barrow
26:34
8:33
101
102
405
Garcia, Citaly
Unalaska
26:36
8:34
102
103
417
Panamarioff, Janae
Barrow
26:45
8:37
103
104
450
Christiansen, Chandra
Port Lions
27:23
8:49
104
105
440
Stevens, Shannon
Mountain Village
27:36
8:53
105
106
478
Jones, Lynelle
Anchorage Christ
27:40
8:54
106
107
406
Nalam, Bridget
Unalaska
27:41
8:55
107
108
434
Klejka, Joan
Bethel
27:59
9:01
108
109
512
Gutka, Teagan
Ben Eielson
28:10
9:04
109
110
511
Malenius, Avery
Ben Eielson
28:55
9:19
110
111
419
Bankston, Alynne
Barrow
29:18
9:26
111
112
507
Carlo, Sydney
Hutchison
29:19
9:26
112
113
420
Vinas, Janessa
Barrow
29:35
9:32
113
Womens 5k 4A
Back to top
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
655
Ostrander, Allie
Kenai Central
17:06
5:30
1
2
648
Hutchings, Olivia
Soldotna
18:44
6:02
2
3
687
Lash, Morgan
South Anchorage
18:59
6:07
3
4
649
McCormick, Dani
Soldotna
19:11
6:11
4
5
644
Bowker, Jill
Colony
19:16
6:13
5
6
668
Blackmore, Kayle
West Anchorage
19:18
6:13
6
7
705
Welling, Naomi
Thunder Mountain
19:18
6:13
7
8
711
Difolco, Jenna
West Valley
19:24
6:15
8
9
656
Boonstra, Riana
Kenai Central
19:25
6:15
9
10
694
Fink, Megan
East Anchorage
19:28
6:16
10
11
666
Gellert, Molly
West Anchorage
19:36
6:19
11
12
662
Woodings, Ruby
Palmer
19:37
6:19
12
13
669
Blanchet, Lydia
West Anchorage
19:38
6:20
13
14
664
Bigley, Zoe
Kodiak
19:43
6:21
14
15
688
Brown, Hannah
South Anchorage
19:45
6:22
15
16
663
Burroughs, Riley
Wasilla
19:46
6:22
16
17
667
Mayer, Victoria
West Anchorage
19:47
6:22
17
18
670
Fick, Fiona
West Anchorage
19:47
6:22
18
19
673
Hartke, Sara
Chugiak
19:49
6:23
19
20
650
Nelson, Daisy
Soldotna
19:51
6:24
20
21
695
Waite, Aislin
Service
19:54
6:25
21
22
658
Gibson, Addison
Kenai Central
19:56
6:25
22
23
706
Wallace, Erin
Thunder Mountain
19:57
6:25
23
24
697
Pedrick, Fiona
Bartlett
20:00
6:26
24
25
642
Mathis, Alex
Colony
20:03
6:27
25
26
657
Bergholtz, Ithaca
Kenai Central
20:05
6:28
26
27
680
Boggs, Nikole
Eagle River
20:05
6:28
27
28
652
Erickson, Molly
Soldotna
20:08
6:29
28
29
715
Gottmeier, Brooke
West Valley
20:11
6:30
29
30
641
Bowker, Elisabeth
Colony
20:11
6:30
30
31
671
York, Maggie
West Anchorage
20:14
6:31
31
32
712
Murphy, Nieca
West Valley
20:15
6:31
32
33
719
Fournier, Autumn
Lathrop
20:21
6:33
33
34
713
Maynard, Emily
West Valley
20:28
6:36
34
35
707
Rodanhisler, Erika
Ketchikan
20:33
6:37
35
36
675
Booher, Hannah
Chugiak
20:34
6:37
36
37
665
Guzman, Melissa De
Kodiak
20:35
6:38
37
38
676
Nelson, Emma
Chugiak
20:38
6:39
38
39
718
Hebard, Allison
Lathrop
20:39
6:39
39
40
677
Manwaring, Kaylee
Chugiak
20:44
6:41
40
41
684
Frazier, Summer
Eagle River
20:46
6:41
41
42
645
Geraghty, Coleen
Colony
20:47
6:42
42
43
651
Fox, Sadie
Soldotna
20:50
6:43
43
44
689
Evans, Emily
South Anchorage
21:00
6:46
44
45
643
Powers, Catheryne
Colony
21:03
6:47
45
46
685
Paskievitch, Kate
Eagle River
21:05
6:48
46
47
681
Young, Peyton
Eagle River
21:07
6:48
47
48
653
Werner, Emily
Soldotna
21:07
6:48
48
49
683
Tvelia, Emma
Eagle River
21:08
6:48
49
50
672
Monterrosa, Cinnamon
West Anchorage
21:08
6:49
50
51
692
Osgood, Abbigail
South Anchorage
21:11
6:49
51
52
691
Bailey, Kaitlyn
South Anchorage
21:11
6:50
52
53
659
Bergholtz, Alex
Kenai Central
21:12
6:50
53
54
726
Stewart, Chase
North Pole
21:13
6:50
54
55
682
Stewart, Veronica
Eagle River
21:14
6:50
55
56
725
Fowlkes, Kailey
North Pole
21:22
6:53
56
57
690
Kiekintveld, Naomi
South Anchorage
21:24
6:53
57
58
699
Handley, Maddy
Juneau Douglas
21:27
6:55
58
59
714
Prichard, Sophie
West Valley
21:32
6:56
59
60
646
Meyerhofer, M. E.
Colony
21:34
6:57
60
61
720
Oba, Lupua
Lathrop
21:34
6:57
61
62
679
Devine, Lauren
Chugiak
21:48
7:01
62
63
654
Arthur, Kellie
Soldotna
21:52
7:03
63
64
709
Cool, Sarah
Ketchikan
22:01
7:06
64
65
686
Heagy, Tessa
Eagle River
22:03
7:06
65
66
716
Ratzlaff, Zoe
West Valley
22:14
7:10
66
67
717
Stoltz, Aubrea
West Valley
22:15
7:10
67
68
700
Gregg, Jessie
Juneau Douglas
22:20
7:12
68
69
693
Campbell, Anna
South Anchorage
22:26
7:13
69
70
660
Paxton, Kasey
Kenai Central
22:26
7:13
70
71
721
Parrott, Mackenzie
Lathrop
22:41
7:18
71
72
647
Kopsack, Jocelyn
Colony
22:41
7:18
72
73
708
Mello, Desiree De
Ketchikan
22:47
7:20
73
74
702
Kimlinger, Toma
Juneau Douglas
22:58
7:24
74
75
701
Uchityl, Claire
Juneau Douglas
23:00
7:24
75
76
661
Cooper, Katie
Kenai Central
23:25
7:32
76
77
710
Duncan, Kaylah
Thunder Mountain
23:46
7:39
77
78
722
Mondelli, Cristina
Lathrop
24:03
7:45
78
79
723
Burrell, Grace
Lathrop
24:17
7:49
79
80
703
Rivers, Rachel
Juneau Douglas
24:45
7:58
80
81
704
Norton, Alicia
Juneau Douglas
25:01
8:03
81
82
724
Courter, Ashley
Lathrop
25:07
8:05
82
Hashtags
#alaska
#asaa
#cross-country
#state
#championships
#state-meet
0 shares:
Alaska ASAA Cross Country State Championships
,
Akiachak School Track & Field and Cross Country - Akiachak, Alaska
,
Anchorage Christian
,
Aqqaluk High/noorvik Elementary Track & Field and Cross Country - Noorvik, Alaska
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Wasilla High School Track & Field and Cross Country - Wasilla, Alaska
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2021
5
2019
18
2018
11
2017
11
2016
12
2015
6
1
2014
1
2013
3
2012
2
5
2011
2
2
2010
1
Show 8 more
Hashtags
#alaska
#asaa
#cross-country
#state
#championships
#state-meet
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!